• Provoz vleku: Mimo provoz
  • Výška sněhu: 0 cm
  • Webkamera

Tip na výlet – Rolandův kámen

Severně od Karlovy Studánky můžete navštívit zajímavou vyhlídku nacházející se ve výšce 937 m.n.m, kterou je Rolandův kámen

Je to 35m vysoký skalní útvar. Ocení jej nejen pěší, ale i horolezci, jelikož k vrcholu vede 28 horolezeckých tras. Při výstupu na Rolandův kámen si nezapomeňte povšimnout jeho povrchu, který vám napoví, jak vznikaly zdejší hory pomocí vrásnění a zvětrávání ruly. 

Trasu k vrcholu si můžete vybrat a uzpůsobit dle vaší kondice. Snazší, avšak delší cesta, vede po silnici a terén i stoupání je mírnější. K vrcholu dojdete přibližně po 3 kilometrech. Prudší, ale za to kratší cesta, vede po modrém okruhu nedaleko lázeňského domu Libuše a je dlouhá přibližně 1,5 kilometru.

Cesta na samotný Rolandův kámen je zabepečena nedávno zrekonsturovaným zábradlím a s troškou obezřetnosti, ji zvládne každý. 

Na vrcholku vás čeká odměna formou zajímavého výhledu na okolní lesy, kopce a přírodu. A pokud to počasí dovolí, tak dohlédnete až na nejvyšší vrchol Praděd. 

Druhou zajímavostí je 3 metrový dřevěný kříž, který se tyčí na vrcholku skály. Nejedná se o zcela původní kříž, který byl posvěcen již v roce 1924, avšak přesto vás jeho výška a umístění uchvátí. Toto krásné místo, vzdáleně připomínající vrcholky Alp, jistě stojí za vaši návstěvu. 

#pradedovaarena